moi kochani synowie

Robert Wielgosz

Nazywam się Robert Wielgosz, mam 43 lata, jestem żonaty.

Od 2012 roku jestem mieszkańcem Gminy Konopiska.

Ukończyłem Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie (studia menadżerskie) i Politechnikę Krakowską (ze specjalizacją automatyka i robotyka). Obecnie jestem studentem studiów doktoranckich na Politechnice Częstochowskiej.

Swoją karierę zawodową poświęciłem zagadnieniom związanym z planowaniem, przygotowywaniem i zarządzaniem projektami z sektora infrastruktury, ochrony środowiska i energetyki, dla których pozyskiwaliśmy środki unijne i krajowe. Projekty realizowane zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym. Byłem odpowiedzialny za zarządzanie zasobami ludzkimi i projektami w opisanych sektorach.

Obecnie jestem współwłaścicielem i Prezesem zarządu dwóch mikro przedsiębiorstw specjalizujących się w sektorze infrastruktury, ochrony środowiska i energetyki odnawialnej, w tym również finansowaniem inwestycji ze środków unijnych. W swojej karierze zawodowej pozyskaliśmy dla naszych klientów setki milionów złotych.

Specjalizuję się także w zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego, w którym aktywnie działam od 2014 roku jako członek rady sołeckiej w Aleksandrii.

Swoje bogate doświadczenie zawodowe staram się również wykorzystać działając społecznie jako Prezes zarządu Śląskiego Związku Tenisa Stołowego, gdzie z tym sportem jestem związany od wielu wielu lat.

W 2016 roku, jako ówczesny Prezes zarządu Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Częstochowie, udało mi się przygotować i przeprowadzić ustanowienie rekordu Guinnessa „Najszybsze uderzenie piłki do tenisa stołowego w trakcie gry (mężczyzna)”.

Aktywnie działam także na forum lokalnym jako filantrop wspierający różne inicjatywy społeczne w naszej gminie.

Teraz, zdobytą przez lata wiedzę i doświadczenie, chciałbym wykorzystać do efektywnej pracy na rzecz Gminy Konopiska i dla Państwa.